Advertisements
Вебкафе

Арктички фудбал – вака изгледа тоа (видео)

Најважната споредна работа на светот никогаш не сте ја гледале во вакво издание. Кога го сакате фудбалот, ќе го играте секаде.

Страсниот љубител на фудбалот, 14-годишниот Иван ништо не може да го спречи да ја игра својата најомилена игра на светот. Дури ни длабокиот снег и студот далеку под нула степени Целзиусови. Ново промотивно видео на УЕФА под хаштагот #EqualGame.

Advertisements

Најпопуларно

To Top