Актуелно

Денес облаци и пороен дожд

Денес ќе имаме променливо облачно и нестабилно време, со појава на локален пороен дожд и грмежи, особено претпладне.

Ќе дува умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 20 до 29 степени.

Во Скопје, претпладне променливо облачно со повремен дожд и ретки грмежи. Попладне облачноста ќе се намали и ќе дува умерен северен втер. Т.мин.16, Тмакс. 25 степени.

Во следните денови времето ќе биде променливо и посвежо со локални врнежи од дожд кои повремено ќе бидат проследени со грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во вторник.

Advertisements
To Top