Advertisements
Славни

Дивац „рока“ со пушка на сред улица – славење Божиќ на српски начин (видео)

Бившиот српски и НБА кошаркар, сегашен функционер во управата на Сакраменто Кингс, славниот Владе Дивац, заедно со неговата екипа, на одење во црква за православен Божиќ во американски Џексон, пукаше со пушка во воздух среде улица.

Сепак, треба да се потенцира дека стануваше збор за куршуми-ќорци, кои испукани во воздух, не беа опасност за другите.

Advertisements

Најпопуларно

To Top