Славни

Ја растури противничката во рингот, па се раслече гола со шампионските појаси

UFC шампионката со бразилско потекло Аманда Нуњес со спектакуларен нокаут ја запечати победата над Холи Холм, а сето тоа на крајот го зачини со разголени фотки на кои позира со победничките појаси.

Бразилката се фотографирала под туш „облечена “ само во победничките појаси , а потоа се пофали на Инстаграм. Нуњес победи на шампионатот во Лас Вегас, а своите емоции ги сподели на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Amanda Nunes🦁 (@amanda_leoa) on

„По таква вечер, сакам да се освежам”, напиша Аманда.

Во мај со слични фотографии шампионката наречена „Лавица” исто така ги почести своите верни Инстаграм обожаватели и следбеници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Amanda Nunes🦁 (@amanda_leoa) on

Advertisements
To Top