Advertisements
Спорт

Нестор продолжува да тресе мрежи: Нов гол во дресот на Палермо (ВИДЕО)

Tимот на Палермо во рамките од 28-то коло во италијанската Серија А игра против тимот на Козенца.

Македонскиот напаѓач Илија Несторовски го доведе Палермо во водство во 19-тата минута од натпреварот, но подоцна домаќинот изедначи на 1:1.

За Несторовски овој гол беше 10-ти во дресот на Палермо оваа сезона во Серија Б.

Advertisements

Најпопуларно

To Top