Advertisements
Славни

Почина бившата Плејбој зајачица и „кечерка“ Ешли Масаро

Бившата Плејбој зајачица и една од најпознатите женски борачи од светот на боречкиот ринг во WWE, Ешли Масаро била најдена онесвестена во нејзиниот дом. Веднаш била транспортирана во болница, но лекарите таму можеле само да ја констатираат нејзината смрт.

За сега не се знае причината за смртта на 39-годишната Плејбој манекенка, која се занимаваше и со професионално борење. Таа беше ѕвезда на WWE од 2005 до 2008 година и беше една од најпопуларните борачки во целиот свет.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ashley Massaro (@ashleymassaro) on

„Жалиме за трагичната смрт на Ешло Масаро“, објави американската боречка организација, која упати сочувство на нејзиното семејство.

Ешли почина на само десет дена пред нејзиниот 40-ти роденден. Таа е мајка на 18-годишната Алексис. Освен како борач и зајачица, учествуваше и во реалити шоуто „Survivor”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ashley Massaro (@ashleymassaro) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ashley Massaro (@ashleymassaro) on

Advertisements

Најпопуларно

To Top