Advertisements
Актуелно

Се превртел со тракторот: Тракторист од Сирково загина на патот за Росоман

50-годишниот жител на росоманското село Сирково со иницијали К.Ј загинал денеска околу седум часот, откако се превртел тракторот со кој управувал, на стариот пат од селото кон Росоман.

Тој починал на лице место како последица на здобиените повреди, информираат од МВР. Извршен бил увид на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Advertisements

Најпопуларно

To Top