Advertisements
Славни

Том Круз не дозволи Кидман да оди на свадбата од нивниот син

Славниот холивудски актер Том Круз забранил неговата поранешна сопруга Никол Кидман да се појави на венчавката на нивниот заеднички син, Конор, пренесуваат американските медиуми.

24- годишниот син Конор, ќе се жени со неговата девојка Силвија. „Том стои зад оваа одлука, а неговите желби се почитуваат како закон. Том му се јави на Конор и тој веднаш го послуша.” , изјави пријател на семејството за американските медиуми.

Поранешниот Диџеј Конор, кој се занимава и со риболов го обожуцва својот татко и како и него и тој е скиентолог. Вереницата на Конор, го носи прекарот „скиентолошка принцеза”, а во контроверзното религиско држење се приклучила заедно со родителите, веднаш откако од Италија се доселиле на Флорида.

Том наводно многу ја сака идната снаа и се радува што син му избрал жена од истата религија. Никол, како што пренесуваат медиумите, веќе со години не е во контакт со Конор и Изабела, деца кои ги посвоила додека беше во брак со Том.

По разводот во 2001 , старателството над децата му припаднаа на актерот, односно самите избрале да живеат во Скиентолошката црква заедно со татко им.

Никол не беше присутна ниту на венчавката на ќерка и Изабела во 2015 во Лондон , кога се омажи за Макс Паркер.

Advertisements

Најпопуларно

To Top