Advertisements
Вебкафе

Видео од судирот на полските навивачи со македонската полиција во Скопје

Вчера попладнето, на плоштадот „Македонија“, дојде до инцидент во кој беа инволвирани полските навивачи кои се пристигнати за денешниот дуел на фудбалските репрезентации на Македонија и Полска, поради што мораше да интервенираат полициските служби кои дојдоа во физички судир со навивачите.

Имено, во инцидентот учестувале полски навивачи кои се степале меѓу себе, при што имало неколку повредени.

Навивачите на Полска пристигнаа во Скопје за денешниот натпревар во кој македонската селекција ќе ги одмери силите со Полска во рамките на квалификациите за ЕП.

Advertisements

Најпопуларно

To Top